Bendruomenės istorija

Juragių bendruomenės centras

Juragiai – tai kaimas Garliavos apylinkių seniūnijoje Kauno rajone. Juragiuose gyvena apie 600 žmonių. Norint gerinti gyvenimo kokybę, suvienyti ir suburti bendrai veiklai kaimynystėje gyvenančius žmones, vietos gyventojų iniciatyva Valstybiniame įmonių Registrų centre įregistruotas 2010 m. liepos 20 d.

Bendruomenės tikslai ir uždaviniai:

  • Atstovauti, ginti ir koordinuoti Juragių kaimo gyventojų interesus, išsiaiškinti aktualiausias gyventojų problemas ir ieškoti galimybių jas spręsti.
  • Skatinti kaimo gyventojų aktyvumą, siekti, kad į bendruomenės veiklą įsijungtų kuo daugiau įvairaus amžiaus, skirtingų pomėgių ir profesijų žmonių, kurie kartu rūpintųsi kaimo gerbūvio reikalais, bendrautų ir tobulėtų.
  • Aktyvinti sportinį ir kultūrinį gyvenimą.
  • Plėtoti bendruomenių partnerystės ryšius ne tik tarpusavyje, bet ir su įvairiais socialiniais partneriais.
  • Gerinti kaimo infrastruktūrą, saugoti ir puoselėti gamtą, skatinti domėtis savo krašto istorija.

Kauno rajono savivaldybės dėka, 2014 m. restauruotas buvusio medicinos punkto pastatas ir perduotas bendruomenės veiklai pėtoti. Juragių bendruomenės centras kolektyvinį bendravimą pradėjo kiekvieną pavasarį prisidėdama prie akcijos „Darom“, kaime organizuodama Vaikų dienos šventė,  Žolinių ir Eglutės įžiebimo šventes, pažintines keliones po įžymias Lietuvos bei užsienio šalių vietas.

Šiandien Juragių bendruomenė yra Kauno rajono VVG asociacijos narė ir turi 33 narius.

Aktyviai dalyvauja kitų organizacijų veikloje; rengia pažintinius, sportinius bei kultūrinius renginius, kurių metu siekiama ne tik gerai praleisti laiką, tačiau ir tobulėti, mokytis bei dalintis turimomis žiniomis vieniems tarp kitų. Įsitraukimas į bendruomeninę veiklą skatina santykių vystymą tarp skirtingo amžiaus, interesų bei siekių žmonių, kuriuos vienija bendra gyvenvietė – Juragiai.