Bendruomenės istorija

Juragių bendruomenės centras

Juragių bendruomenės centras

Juragių bendruomenės centras ( toliau – JBC) įkurtas 2010 m., įvairiai veiklai vykdyti apjungia Juragių, Tvarkiškių, Jurginiškių ir Stanaičių kaimų gyventojus (daugiau nei 1200 gyventojų).  2019 metais JBC tapo  Kauno rajono bendruomeninių organizacijų sąjungos nariu, VŠĮ „Kaunas 2022“ projekto „Šiuolaikinė seniūnija“ nugalėtoju. Asociacijoje veikia 36 aktyvūs nariai bei visas būrys nuolatinių rėmėjų, savanoriškai prisidedančių prie bendruomenės veiklos.

Pagrindiniai bendruomenės veiklos prioritetai:

  • Atstovauti, ginti ir koordinuoti Juragių kaimo gyventojų interesus, išsiaiškinti aktualiausias gyventojų problemas ir padėti ieškoti galimybių jas spręsti.
  • Skatinti kaimo gyventojų aktyvumą, pilietinį, moralinį, kultūrinį brandumą; siekti, kad į bendruomenės veiklą įsijungtų kuo daugiau įvairaus amžiaus, socialinių grupių, skirtingų pomėgių ir profesijų žmonių.
  • Aktyvinti sportinį ir kultūrinį gyvenimą.
  • Plėtoti bendruomenių partnerystės ryšius ne tik tarpusavyje, bet ir su įvairiais socialiniais partneriais.
  • Gerinti kaimo infrastruktūrą, saugoti ir puoselėti gamtą, skatinti domėtis savo krašto istorija.

Bendruomenės centras, dalinai remiant Garliavos apylinkių seniūnijai, Kauno rajono savivaldybei, VŠĮ „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“, pasinaudojus gyventojų 2 procentų parama, glaudžiai bendradarbiaujant, dalijantis patirtimi bei žmogiškaisiais ištekliais su Garliavos apylinkių seniūnijos bendruomenėmis, Kauno Tvirtovės administracija, Kauno rajono savivaldybės viešąja biblioteka, Kauno rajono savivaldybe, nuolat organizuojami įvairūs, gyventojų atskirtį mažinantys, bendruomeniškumą, kūrybiškumą, pilietiškumą ir tautiškumą stiprinantys įvairūs kultūriniai– edukaciniai, taip pat tradiciniais tapę renginiai. Didžiulio visos bendruomenės susidomėjimo sulaukė šiaudinių sodų pynimo, pynimo iš vytelių, margučių marginimo, kalėdinių valgių – šventinių meduolių kepimo ir puošybos bei kt. pamokos; muzikos ansamblio „Ainiai“, liaudies dainų ansamblio „Sedula“, moterų ansamblio „Rūta“ ir kt. koncertai; organizuojamos įvairios, nepaprastai vienijančios ir stiprinančios bendruomenių narius, pažintinės ekskursijos krašto žymių žmonių takais ( grafo J. Godlevskio palikimas ir kt.), gamtos ( Jiesios kraštovaizdžio draustinis ir kt.), istorijos (Kauno Tvirtovės fortai ir kt.) paveldo takais.

Jau tapo tradicija kiekvienais metais organizuoti keliones ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Lietuvoje aplankyti Gelgaudiškio, Zyplių, Pakruojo, Paaežerių, Plungės ir kiti dvarai. Dzūkijoje aplankyti istoriniai Zervynų, Perlojos kaimai, Druskininkų miestas, Merkinės piliakalnis, piramidė, Grūto parkas ir kt.,  Žemaitijoje – Mingės kaimas, Telšių miestas, Ornitologijos stotis, Rambyno kalnas ir kt; Suvalkijoje – Jono Basanavičiaus sodyba, Vištytis,  aplankytos istorinės, ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Glaudžiai bendraudami su kaimyninėmis bendruomenėmis, aplankėme ne vieną Lenkijos mietą ( Augustavas, Torūnė),  pabuvojome Jotvingių žemėje, Vygrių vienuolyne, Malborko pilyje, Žalgirio mūšio vietoje. Latvijoje aplankėme Bauskės, Jaunpilio, Rundalės pilis, pabuvojome Ledo skulptūrų parke.

Juragiuose taip pat populiari ir gyventojų mėgiama veikla – sportas. Kiekvienais metais organizuojamos vis populiarėjančios ir ypač jaunimo laukiamos Krepšinio varžybos, skirtos Valstybės dienai paminėti.  Taip pat  vyksta pilateso bei Sveikatos centro organizuojamos treniruotės vyresnio amžiaus žmonėms. Laimėtas ne vienas sportinis projektas, įsigyta įvairių sportinei veiklai gerinti priemonių, išpopuliarėjo ėjimas su šiaurietiškomis lazdomis.