„Kai metų virsmas pasiekia gruodį, o tamsa užleidžia savo vietą plintančiai šviesai – ateina slaptinga Kalėdų naktis, kurios mes šiandiena laukiame nešdami ramybę, meilę ir viltį. Tegul šis laukimas sušildo užgautas širdis, paguodžia sužvarbusias sielas ir stiprina tikėjimą – gyvenimu, savo artimu, savimi“ – tokiais žodžiais du renginio vedantieji pasakų personažai – Kulverstukas su pamažintomis ausimis ir ponia Šapokliak – pasisveikino su visais susirinkusiais bendruomenės ir Juragių kaimo gyventojais į tradicinę Juragių bendruomenės centro jau 6 metus iš eilės organizuojamą Kalėdinės eglutės įžiebimo šventę.

Šiais metais šventė vyko gruodžio 12 d. Nepabūgę darganos ir šalto vėjo Juragių kaimo gyventojai rinkosi į bendruomenės namų kiemelį, gurkšnojo čia pat ant laužo verdamą arbatą, šildėsi prie tradicinių ugnies kelmų. Vaikai ir tie, kurie norėjo pavirsti pasakų personažais, galėjo aplankyti „Dizaino studiją“. „Dizainerė“ Akvilė visiems išpaišė ūsus, pagražino skruostus ar pataisė jau dėvimą kaukę. „Meno mėgėjų“ laukė piešimas ant stendo. Nupiešta eglutė, žaisliukai, dovanėlės atskleidė visų kalėdinius lūkesčius.

Ilgai lauktas atvykęs Kalėdų senelis saldžiomis dovanomis apdovanojo ne tik pačius mažiausius Juragių kaimo gyventojus, bet ir tuos, kurie pasakė eilėraštį ar Kalėdinį palinkėjimą visiems susirinkusiems.

Visi bendruomenės nariai buvo pasipuošę pasakų personažų kaukėmis. Vyko vaidinimai, žaidimai, šokiai su Kalėdų seneliu, karaoke konkursas. Šventėje dalyvavę ir maži, ir dideli Juragių kaimo gyventojai buvo ne tik žiūrovai, bet ir patys dalyvavo vaidinimuose: grojo improvizuotais muzikos instrumentais, vaidino briedžius, zuikius, nykštukus, paukštelius ir t.t. Prie Eglutės įžiebimo šventės šventės prisidėjo svečiai – Garliavos apylinkių seniūnijos seniūnas Eimuntas Raugevičius ir Ilgakiemio laisvalaikio salės direktorė Nijolė Gudaitienė. Padovanojo ne tik šiltus sveikinimus, gražius palinkėjimus bet ir eglutės papuošalą – žibintą. Tokie žibintai keliauja per visą Kauno rajoną.

Šv. Kalėdos ir jų laukimas – yra viena iš svarbiausių metų švenčių Juragių bendruomenėje, kurioje niekada netrūksta paslapties, grožio, džiaugsmo, dovanų bei dėmesio vienas kitam.