Mūsų bendruomenę grybauti pakvietė „Gervių giesmė“ turistinė sodyba, kuri yra miškų ir laukinės gamtos apsuptyje, netoli Novaraisčio gervių draustinio. Per sodybos teritoriją teka upė Nova. Vakarais ir rytais virš sodybos kiemo praskrenda šimtai gervių, kurias vakare stebėjome ir mes.

Apie 20 žmonių išėjome į mišką. Paiskirstėme į penkias komandas – šeimomis. Miške vaikščiojome vos ne būryje, kadangi bijojome paklysti. Todėl grybų pririnkome ne daug. Nustatytu laiku grįžome į sodybą ir grybus pateikėme mūsų išrinktai grybų skaičiavimo komisijai. Dalį surinktų grybų komisija, su džiaugsmu, išmetė kaip šungrybius. Suskaičiavus grybus paaiškėjo nugalėtojai. Pirmąją vietą užėmė Henriko Savostos šeimyna. Antroji vieta atiteko Vidmanto Baltrušaičio ir trečioji Žilvino Dakinevičiaus šeimai. Prizai buvo dideli, sunkūs mediniai, grybai. Padovanotus didelius suvenyrinius grybus prizininkai paliko sodybos teritorijai papuošti.

464

Kepėme šašlykus. Elytė Bereišienė prie stalo pravedė šmaikščią loteriją. Aušra, Žilvinas ir Vilma įvairių žaidimų ir anekdotų , o Ričardo dulkėta kuliamoji… be žodžių.