Gražų rudens savaitgaly Juragių bendruomenės centro nariai, draugai ir kaimynai vyko į pažintinę kelionę į Lenkiją. Aplankė atkurtą senovės baltų genčių – jotvingių prūsų gyvenvietę, kurioje pasigrožėjo ne tik neįprastais vaizdais – originaliais mediniais namais, pilimi, ramybe dvelkiančiais aukurais, akmeniniais baseinais, bet ir originaliu gyvenvietės įkūrėjo Petro pasakojimu.
Toliau kelionės tikslas – Vygrių bažnyčia, ežeras ir Kamandulų vienuolyno kompleksas. Čia visi ekskursijos dalyviai susipažino su Jono Pauliaus II biblioteka, svečių namais. Drąsiausieji aplankė vienuolyno kriptą, kurioje palaidota 40 emeritų vienuolių, pamatė mirties šūkio paveikslą, vaizduojantį giltines kvietimą vienuoliui pašokti.
Pasivaikščioję ir pasigrožėję nuostabia Vygrių gamta keliavo į Augustavą – Lenkijos „Šiaurės Veneciją“. Vienas iš svarbiausių gamtos ir istorijos paminklų mieste – 1824-1839 m. nutiestas Augustavo kanalas, jungiantis Vyslos ir Nemuno šliuzus. Visi ekskursijos dalyviai plaukė laivu šiais nuostabiais Augustavo ežerynais ir pamatė veikiančius šliuzus, kurie laivą pakėlė ir nuleido . Nuvykę į galutinę stotelę aplankė Jono Pauliaus II skulptūrą, koplyčią. Pilni įspūdžių grįžo namo.