2017 m. sausio 13 d, 12 val. prie Juragių radijo ir TV stoties 26-ąjį kartą buvo paminėta Laisvės gynėjų diena.
„Visi supratome, kad sostinės televizijos bokštą užėmė sovietų kariuomenė. Tačiau po kelių akimirkų televizorių ekranai vėl nušvito – atsirado testo lentelė ir pasigirdo balsas. Tai Juragių televizijos perdavimo centre budėję darbuotojai įjungė mikrofonus ir, ramindami žmones, paskelbė, kad nuo šiol visos transliacijos vyks iš čia”, – prisiminė į Laisvės kovotojų dienos minėjimą atvykęs Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.
Jis pabrėžė, kad Pakaunės krašto kaimų ir miestelių gyventojai šioje kovoje atliko ypatingą misiją – jiems teko apginti Juragių ir Sitkūnų transliacijos stotis. Tai buvo labai svarbu, nes laisvas žodis vienijo tautą ir žadino pasiryžimą kovoti iki galo.
Laisvės gynėjai statė barikadas, virino grotas ant langų ir įėjimų. Visa teritorija buvo apjuosta autobusais, sunkvežimiais, traktoriais. Degė laužai, o Garliavos bažnyčios varpai žadino keltis ir važiuoti saugoti televizijos centrą.

Skaityti daugiau: http://kaunas.kasvyksta.lt/2017/01/14/rajonas/sitkunai-ir-juragiai-laisva-zodi-apgynusios-tvirtoves/#ixzz4WOxOAfv5