Vasario 13 dieną – vos vos praėjus Užgavėnių šventei, beldžiantis į duris Meilės dienai ir artėjant Lietuvos Nepriklausomybės minėjimui, Juragių bendruomenės centre įvyko jaukus renginys. Jau kartą smagiai pamankštinę galveles protų mūšyje, bandėme iškepti „Antrą blyną“ – parodėme, ką mokame, sužinojome, ko negirdėję. Protų mūšis – pramoga visai šeimai, kuri po truputį tampa Juragių bendruomenės centro tradicija.

Beveik dvi valandas trukęs žaidimas suvienijo mažiau bendraujančius juragiečius – komandos buvo sukomplektuotos taip, kad pabendrautum ne tik su kaimynu, gyvenančiu kitapus tvoros. Klausimai buvo skirti įvairių amžiaus grupių atstovams, tad naudingi buvo tiek mažiausieji, tiek ir vyresnieji. Nuotaikas praskaidrino ir tai, kad žaidimo metu buvo galima išgirsti negirdėtų muzikinių kūrinių, pamatyti įvarių meno darbų bei sužinoti įdomiausių faktų.

Beje, šį kartą varžybos buvo nuožmesnės, nei per pirmąjį protų mūšį – buvo suburtos didelės penkios komandos. Nors prizines vietas užėmė tik trys geriausios, tačiau komandas skyrę maži taškų skaičiai parodė, kad visi esame pakankamai gudrūs. Trečiosios vietos komanda buvo apdovanota geltonu ananasu, antrosios – gardžiu sūriu, na, o pirmosios vietos nugalėtojai džiaugėsi didžiuliu tortu. Juragių bendruomenėje – draugiški žmonės, todėl iš karto po varžybų ant ilgo vaišių stalo atsidūrė ne tik kaimynų sunešti gardumynai, bet ir prizininkų apdovanojimai, kuriais buvo mielai pasidalinta su visais renginio dalyviais.

Džiugu, kad šį kartą renginį techniškai organizuoti buvo lengviau – niekam nereikėjo vargti ir į Juragių Bendruomenės Centrą nešti asmeninių technikos įrenginių. Pasinaudojome Europos Sąjungos paramos dėka vykdomo projekto „Bendraukime kartu!“ įsigyta technika – projektoriumi bei ekranu, padėjusiu transliuoti klausimus, muzikos aparatūra, kurios dėka skambėjo muzikinis fonas, o dalį klausimų iliustravo melodijos, bei video kamera, kuri padėjo užfiksuoti smagiausias renginio akimirkas. Džiaugiamės atsivėrusiomis galimybėmis ir tikimės šią tradiciją tęsti. Tikimės ateityje vyksiančių protų mūšių metu išvysti dar daugiau žavių šypsenų ir gudrių galvelių. Svarbiausia yra nepamiršti svarbiausios šio renginio taisyklės – „Susirinkome ne laimėti, o žaisti!“