Saugi kaimynystė – tai nusikaltimų prevencijos programa, į pagalbą pasitelkus vietos bendruomenes bei namų ūkius. Suburti kaimynystėje gyvenančius asmenis tam, kad geriau apsaugotų patys save ir savo turtą, Lietuvoje bandyta prieš keliolika metų. Tuomet ši policijos iniciatyva nepasiteisino. Po kelerių metų projektas atgimė, pastaruoju metu ir išpopuliarėjo.

„Saugi kaimynystė – tai ne vien policijos ir bendruomenės projektas. Į šią programą įsijungia ir seniūnija, ir ten dirbančios saugos tarnybos, ir visuomeninės organizacijos, bendruomenės – tai yra bendradarbiaujančių pusių visuma. Teigiamas rezultatas gaunamas tada, kai visos šios struktūros dirba kartu“, – sakė Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Kauno rajono policijos komisariato (PK) viršininkas Aleksejus Chraminas.

Juragių bendruomenės centro narius su „Saugios kaimynystės“ programa, 2015 m. vasarą supažindino Garliavos policijos nuovados pareigūnas Vidmantas Burba. Padovanojo gatvėje kabinamą informacinę „Saugios kaimynystės“ lentą ir lipdukų, skirtų klijuoti ant namų, laiptinių.

Apie saugios kaimynystės darbo principus, Kauno rajono policijos patarimus, kaip apsaugoti savo namus, skaitykite:

Nuoroda