Juragių bendruomenės centras siekia ne tik suburti kaimo gyventojus bei kurti kokybiškus laisvalaikio leidimo būdus, bet ir skatinti žmonių patriotiškumą. Valstybinės šventės visuomet yra paminimos Juragių bendruomenės atstovų. Kartais minėjimai vyksta siauresniame ratelyje, o kartais pavyksta suburti didesnius žmonių būrelius.

2015 liepos 6 dieną mums pasisekė suorganizuoti Karaliaus Mindaugo karūnavimo šventę, įkomponuojant pramogas bei pilietiškumo skatinimą. Pirmoji renginio dalis vyko Juragių bendruomenės centro patalpose, kur susirinko ne tik oficialūs bendruomenės nariai, bet ,pastūmėti smalsumo, atvyko ir kaimo gerove besirūpinantys kaimynai. Suorganizuotas protų mūšis Karaliaus Mindaugo garbei. Klausimų sudarymu, renginio techniniais sprendimais, vedimu bei apdovanojimais rūpinosi patys bendruomenės centro nariai. Smagiai pasukus galveles ir įveikus keturis etapus, iš kurių vienas -Lietuvos kraštas ir istorija – suminiai balsai pasiskirstė gana netikėtai. Ant pakylos užkopusias komandas skyrė vos keli taškai. Tai nustebino šios šventės organizatorius – klausimai buvo parinkti tikrai ne patys lengviausi. Nugalėtojams buvo įteiktas skanus tortas, kuriuo jie netruko pasidalinti su visais susirinkusiais.

Po linksmos įžanginės dalies visi susirinkę išskubėjo į lauką, kartu su visa Lietuva ir visais pasaulio lietuviais giedoti “Tautiškos giesmės”. Fone grojant akomponimentui, plėvėsuojant trispalvėms net du kartus buvo garsiai sugiedotas himnas. O pakartoti giesmę teko dėl aplinkinių, kurie išvydę tokį reginį Juragiuose – suskubo kiek pavėluotai prisijungti.

Liepos 6-ąją Juragių bendruomenė 2015-aisiais paminėjo kiek kitokiu, netradiciniu būdu, kuris nepaliko abejingų. Bendruomenės narių pasižadėjimas Kauno rajono protų mūšių metu surengti analogišką renginį savo kaime pasitvirtno su kaupu.