Birželio 2 – osios dienos rytą, minint Vaikų gynimo dieną, Juragių bendruomenės centre vyko šventė. Kiemelyje nuo pat ryto šurmuliavo ne tik patys mažiausieji vaikučiai su tėveliais, bet ir jų seneliai bei draugai iš kitų aplinkinių gyvenviečių. Ši diena Juragiuose – jau tradicinė šventė mūsų vaikams.
Vaikams nuolatos linkime džiaugsmo, gražios ir nerūpestingos vaikystės, bet šią, YPATINGĄ BIRŽELIO DIENĄ, kiekvienais metais dovanojome jiems dovaną. Šiemet, remiant Kauno rajono savivaldybei, VŠĮ „Kaunas – Europos Kultūros sostinė – 2022“ , MB „Šeimos kūrybinei studijai“, fotografams Alinai ir Vladui Ovčiarovams dovanojome vaikams linksmą, saldų, kūrybišką ir nepakartojamą „KLOUNADIENĮ“.
O kaip gi Klounadienis be juokingo, išradingo, šaunaus ir linksmo klouno? Klounė – Miglė Juragių bendruomenės centre – jau gerai pažįstamas personažas. Tiesa, ne visada ji buvo klounė:) Anksčiau ji buvo Piratė, vėliau – Minė ir dar kažkas.
Taigi, Klounė – Miglė (visuomet budri, viską matanti ir viską žinanti) pastebėjusi, jog susirinkusieji dar ne visai prabudę – šventę pradėjo mankšta. Mankštinosi visi – ir maži, ir dideli. Prisimankštinę, atsigavę visi bėgo į kūrybines dirbtuvėles, pasigaminti sau žaislų (burbuliatorius) ar papuošalų (kaspinėlius pasipuošti). Visi su didžiuliu susidomėjimu karpė, lipdė ar klijavo, o patiems mažiausiems padėjo tėveliai. Pasipuošę, pasigaminę burbuliatorius, visi išskuodė į kiemą, nes čia laukė įvairios pramogos: kamuoliukų loterija, smagūs žaidimai, didžiulių burbulų pūtimo konkursas ir kt. Mažiausieji galėjo panardyti baseine, tiesa – gražių ir spalvotų kamuoliukų baseine:)
Kas norėjo žaidė, kas norėjo pūtė burbulus, tačiau nemaža dalis vaikučių bei tėvelių neatsitraukė nuo taip vadinamo „piešimo ant vandens“. Šeimos kūrybinės studijos vadovė, mūsų kraštietė, visados maloniai sutinkanti dalyvauti šventėse Elena Matulaitienė, visiems piešiantiems „menininkams negailėjo patarimų. Su šiuo menu susiduriame jau ne pirmą kartą, bet, kai sukuriamas pats įdomiausias, išradingiausias, nenuspėjamas ir nepakartojamas paveikslas – piešiančių niekada netrūksta.
Prisipiešę, prisidūkę, prisiragavę saldžios ir pūkuotos Cukraus vatos vaikučiai – pavargo, bet buvo laimingi. Išgavę Klounės pažadą sugrįžti kitais metais, su ja atsisveikino ir garsiai dainuodami išlydėjo.
Tikime, jog ši šventė, vainikuojanti vasaros (ir atostogų) pradžią, suteikė vaikams, jų tėveliams ir seneliams džiaugsmo, pagilino bendrystės jausmą, leido susirasti draugų.
Esame dėkingi rėmėjams, aktyviems bendruomenės nariams.

Dar kartą Vaikų dienos šventės akimirkos.
Nuotr. https://facebook.com/AVfoto.eu/