Į Žolinės šventę Juragių bendruomenės centre rinkosi ne tik vietiniai gyvetojai, bet ir kaimynai – Sąnašos bei Igakiemio bendruomenių nariai. Džiugu, jog per projektus, ugdančius bendruomeniškumą, tarp bendruomenių užsimezgė ne tik bendradarbiavimas, bet ir draugystė.
Renginį savanoriškai vedė Igakiemio seniūnaitė Nijolė, kuriai padėjo ir visus linksmino moterų liaudies dainų ansamblis „Sedula“ bei akordeonistas juragietis Martynas.
Šventės vaišėmis rūpinosi Juragių benduomenės centro nariai, “ VŠĮ „Kaunas – Europos Kultūros sostinė – 2022“ bei patys šventės dalyviai. Ant laužo buvo kepamos dėšrelės, degustuojami visų sunešti sūriai bei arbatos.
Šventės metu liejosi dainos, vaikai pūtė muilo burbulus bei suko ratelius. Gyventojų sunešti Žolynai buvo panaudoti ne tik stalui papuošti, bet ir panaudoti burtams. Kiekvienas, norintis išsiburti, iš žolynų darėsi puokštę ir keliavo pas būrėją sužinoti savo likimo. Taip renginio metu nors trumpam buvo prisiliesta prie tautinio paveldo (maisto) ir prie etnografijos.
Juragietė Dominyka šventės dalyviams neleido tik linksmintis, burtis ir valgį ragauti. Jos parengtas Protų mūšis privertė pasukti galveles. Visi susikaupę, kartais net pikti – sprendė įvairias užduotis ir atsakinėjo į klausimus.
Veikti buvo ką:))
Dėkojame visiems šventės dalyviams už dalyvavimą, už organizavimą, už sūrius ir už tai, kad buvote KARTU.